Krajinou povodní

Krajinou povodní
  • délka: 6,0 km
  • počet panelů: 8 ks
  • typ: Pěší
  • obtížnost: Lehká

Tato naučná stezka Vás provede skutečnou krajinou povodní - nivou řeky Odry mezi Jeseníkem, Bernarticemi a Suchdolem nad Odrou. Uvidíte, že místní rovinatá krajina skýtá mnoho zajímavého. Dozvíte se jak byla utvářena, poznáte její chtěné i nechtěné obyvatele, zjistíte jak by se o ni mělo správně pečovat.

Stezka je svým hravým, komiksovým zpracováním zaměřena především na děti a školní mládež. Svým obsahem však dokáže oslovit i dospělé. Na každém zastavení pak najdete  nějaký interaktivní prvek či praktickou ukázku - ukázky hornin z Poodří, bobří okusy, zvonkohru... Zajímavostí jsou stojany naučných tabulí vyrobené z neopracovaného akátového dřeva. Na stezce krajinou povodní se nudit nebudete.

Zpracovatelem stezky je ZO ČSOP Studénka ve spolupráci se Správou CHKO Poodří.

naučná stezka na serveru mapy.cz

trasa naučné stezky ke stažení

(soubor gpx pro turistickou GPS / navigaci. Klikněte na odkaz pravým tlačítkem myši a vyberte možnost "uložit odkaz jako...")

Obtížnost

Terén naučné stezky je vhodný pro pěší nebo cyklisty s trekovým či horským kolem. Většina trasy vede po loukách, popř. nezpevněných cestách. Vzhledem k číslování panelů doporučujeme směr z Jeseníku do Suchdolu nad Odrou.

Regionální pracoviště Správa CHKO Poodří

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt