Geocaching event v PR Kotvice

Geocaching event v PR Kotvice

31.3.2014

Správa CHKO Poodří ve spolupráci s regionální geocaching komunitou „BO!!!GEO“ pořádá komentovanou procházku jarním Poodřím nejen pro příznivce geocachingu.

Takže postupně…

  • Co je „Geocaching“? Celosvětová hra vyhledávání objektů-pokladů pomocí technologie GPS. Na této akci však žádný přístroj potřebovat nebudete.
  • Co je „Event“? Setkání příznivců geocachingu za určitým účelem. Tentokrát za účelem jarní procházky přírodní rezervací Kotvice.

Teď k samotné akci…

Setkáme se v sobotu 19. 4. 2014 v 9:00 před vlakovým nádražím ve Studénce, odkud půjdeme ke Kotvici. Obejdeme společně rybníky, projdeme bývalou zámeckou oboru v Nové Horce a po překročení Odry u Albrechtiček se vrátíme loukami zpět k nádraží ve Studénce. Celá akce bude trvat 3-4 hodiny.

Na programu je pozorování vodních ptáků (dalekohled s sebou!!!), rozkvetlý lužní les a další přírodní zajímavosti. Děti všeho věku jsou vítány, bude pro ně zajištěn zábavný program. Rezervací vás provedou a na vaše dotazy rádi odpoví pracovníci CHKO a „geokešeři“ v jedné osobě. Těšíme se na vás!

A ještě pozvánka…

Za devatero hrázemi, devatero rybníky a jedněmi vytrhanými kolejemi leží rezervace. Nežijí tam však Indiáni (na ně ty koleje nesvádějme), ale kormoráni. K tomu taky racci, labutě a volavky. Nad hlavou vám může proletět dokonce Circus a ve vodě tu roste jedna zvláštní rostlina, která této rezervaci dala jméno. Znáte to tam? Více se dozvíte pod odkazem níže…

http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?wp=GC50KEM&title=jarni-kouzlo-kotvice

Lucie Klečková, Zbyněk Sovík, Štěpán Tračík

 

Regionální pracoviště Správa CHKO Poodří

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt