Regionální pracoviště Správa CHKO Poodří >> Informujeme >> Aktuality >> Byla obnovena naučná stezka Kotvice

Byla obnovena naučná stezka Kotvice

Byla obnovena naučná stezka Kotvice

31.7.2015

Kotvice je asi nejznámější rezervace Poodří a odjakživa je spjata také s naučnou stezkou.

První naučná stezka tudy vedla už v osmdesátých letech a momentálně se jedná o její druhou obnovu. Celý projekt trval téměř rok.

Stezku tvoří 9 informačních panelů umístěných na trase mezi Novou Horkou a Pasečným mostem, trasa je v terénu vytyčena klasickým značením. U rybníku Kotvice je navíc umístěna nová ptačí pozorovatelna. Jednotícím grafickým prvkem jsou poutavé ilustrace Ivany Kolářové, které věrně zachycují přírodu, krajinu i její obyvatele. Stezku jsme nazvali „putováním krajinou proměn“. Na necelých čtyřech kilometrech poznáte Poodří jako zajímavou, rozmanitou krajinu, která se vlivem člověka a činnosti nespoutané řeky Odry neustále mění, ale přesto si zachovává svůj půvab a přírodní bohatství. Maskotem stezky je vydra říční, která je také hlavní hrdinkou komiksového stripu, který najdete na každém zastavení.

Za zmínku stojí také samotná konstrukce infopanelů, kterou tvoří neopracované, masivní akátové kůly. Trnovník akát je dřevinou, která do Poodří nepatří, a proto je v našem zájmu tyto dřeviny likvidovat. Tímto způsobem dřevo vykácených akátů posloužilo dobré věci. Dřevo je navíc velmi odolné a konstrukce má přírodní, pro návštěvníka atraktivní podobu.

Doufáme, že se vám naučná stezka bude líbit a přikládáme pár fotek jako malou ochutnávku. Budeme rádi, když nám na stezku napíšete svůj názor. Trasu NS najdete pod odkazem níže.

http://mapy.cz/s/k9f9

 Zastavení u Pasečného mostu zastavení u rybníku Kotvice věnované litorálu Nová Horka - začátek NS ptačí pozorovatelna u rybníku Kotvice panel u Pasečného mostu stulíkové "jezero" Slaňáky zastavení u Oderské lávky

 

Regionální pracoviště Správa CHKO Poodří

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt