Regionální pracoviště Správa CHKO Poodří >> Informujeme >> Aktuality >> Světový den mokřadů v Poodří

Světový den mokřadů v Poodří

Světový den mokřadů v Poodří

29.1.2020

První únorový víkend si v Poodří připomeneme světový den mokřadů. Právě 2. února 1971 byla v íránském Ramsaru podepsána mezinárodní úmluva o ochraně mnokřadů. U této příležitosti spolupořádáme v Poodří dvě vycházky pro veřejnost.

První, již tradiční akce, proběhne v sobotu 1. února v přírodní rezervaci Kotvice u Studénky, za účasti členů ČSO Kopřivnice. Tady budeme pozorovat především ptáky na zimovištích. Těšit se můžete na různé kachny, volavky, bahňáky, husy či kormorány. Sraz účastníků bude v 9:00 před nádražím ve Studénce.

Druhou vycházku jsme si připravili speciálně na neděli 2. února. Společně vyrazíme přímo do meandrů řeky Odry v Polance nad Odrou, která je takovým srdcem a tepnou mezinárodního mokřadu Poodří. Uvidíme království bobrů a budeme pozorovat ptáky v labyrintu klikatého koryta řeky. Sraz v Polance na Honculi u parkoviště v 9:30.

Buďte připraveni na rozmary počasí. Kromě teplého oblečení a pevných bot si nezapomeňte fotoaparát, popř. dalekohled. Podrobnosti najdete v přiložených pozvánkách. Těšíme se na Vás!

místa srazů: https://mapy.cz/s/jetamomoja

pozvánka na sobotu 1. února   pozvánka na neděli 2. února

Regionální pracoviště Správa CHKO Poodří

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt