Aplikace pro mobilní zařízení s OS Android

Aplikace Poodří - průvodce chráněnou krajinnou oblastí ve Vašem mobilu

Doporučujeme stáhnout aplikaci z GooglePlay (aktuální verze 2.0) případně si stáhněte přímo instalační soubor (*.apk, 35 MB) z našich stránek. Ukázky z aplikace si prohlédněte ve fotogalerii.

ukázky z mobilního průvodce Poodřím

Aplikace Poodří Vám ukazuje místní přírodu, krajinu a její obyvatele očima správců území, kteří se v něm denně pohybují. Naším cílem bylo představit Poodří netradičním způsobem a ukázat Vám i místa, která v jiných průvodcích nenajdete.

Vždyť na místě na první pohled bezvýznamném můžete mnohdy spatřit živočichy a rostliny v jejich přirozeném prostředí nebo obdivovat zajímavé krajinné fenomény či lidské výtvory, přičemž Vám ukazujeme nejen krásy, ale také problémy pooderské krajiny a úskalí její ochrany.

Co Vám tedy mobilní průvodce Poodřím přináší:

·         Ukazuje zajímavá místa v Poodří netradičním způsobem z pohledu správců chráněného území.

·         Obsahy jednotlivých bodů zájmu, doporučené výlety a mapa jsou navzájem propojeny  pomocí odkazů pro lepší orientaci uživatele a maximální informovanost.

·         Je názorná a interaktivní - obsahuje doprovodné obrázky a zvuky.

·         Obsah aplikace je offline, včetně mapy, fotografií i zvuků, k jejímu provozu nepotřebujete aktivní připojení k internetu.

·         Obsahuje doporučené výlety pro pěší i cyklisty.

·         Informuje o zákazech a omezeních na území CHKO a uvádí je na pravou míru.

·         Informuje o pořádaných akcích a aktuálním dění v pooderském regionu (online informace)

·         Funguje také jako navigace k bodům zájmu, zobrazuje Vaši polohu v mapě a vzdálenost k navigovanému bodu

Body zájmu jsou v naší aplikaci rozčleněny do kategorií, reprezentovaných názornými ikonami, přístup k nim máte z hlavní nabídky i z mapy. Doporučené výlety, které Vám nabízíme, nekopírují pouze stávající značené trasy, ale snaží se Vám v Poodří ukázat maximum.

Důraz jsme kladli také na tematičnost výletů a vzájemné propojení vyznačených bodů zájmu. Vše podstatné o zákazech, omezeních a pravidlech chování v chráněných územích Vám srozumitelnou a názornou formou přiblíží záložka s názvem „pravidla hry“.

Těšíme se na Vaši návštěvu u nás v Poodří!

Počítáme s pravidelnou aktualizací obsahu aplikace. Máte-li pro nás nějaké náměty či postřehy, neváhejte nám napsat. Děkujeme!

kontaktní osoba: Zbyněk Sovík, mobil: 724 346 615, email: zbynek.sovik@nature.cz

 

Regionální pracoviště Správa CHKO Poodří

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt