Zámecká naučná stezka v Bartošovicích

Zámecká naučná stezka v Bartošovicích
  • délka: 7,0 km
  • počet panelů: 12 ks
  • typ: Pěší
  • obtížnost: Střední

Naučná stezka vás provede okolím obce Bartošovice, Bartošovických rybníků a přírodní rezervace Bartošovický luh. Trasa je okružní a začíná i končí u zámku, kde můžete také zaparkovat. Infopanely prošly v roce 2018 rekonstrukcí, byly přidány nové lavičky a odpadkové koše. Budete procházet po hrázích rybníků, loukami i jabloňovým sadem. Posadit se můžete třeba u Studánky či přímo nad hladinou náhonu Bartošovického mlýna. U zámku si prohlédnete největší platan v České republice a nesmíte se zapomenout podívat do Záchranné stanice živočichů a Domu přírody Poodří.

 

zastavení NS v jabloňovém sadu rozkvetlý jabloňový sad Bartošovické rybníky ke konci zimy

 

cesta na hrázi Bartošovických rybníků památný platan u zámku v Bartošovicích Horní Bartošovický rybník

 

parkování: u zámku (Mapy.cz)

 

dostupnost veřejnou dopravou: bus - Bartošovice obecní úřad

 

Zřizovatelem stezky je ZO ČSOP Bartošovice.

 

trasa naučné tezky na Mapy.cz

 

trasa naučné stezky ke stažení (soubor gpx pro turistickou GPS / navigaci. klikněte pravým tlačítkem myši na odkaz a vyberte možnost "uložit odkaz jako...")

 

Obtížnost

Rovinatý až zvlněný terén, v létě mohou být stezky více zarostlé vegetací. Značná část trasy vede po asfaltovém povrchu, dále po různých lučních a lesních pešinách a hrázích rybníků. Trasa je vhodná i pro cyklisty, pouze v oblasti ovocného sadu doporučujeme vést kolo. Trasa je okružní, ale vzhledem k číslování panelů doporučujeme vyrazit od zámku nejprve západním směrem k Hornímu Bartošovickému rybníku..

Mapa stezky

Regionální pracoviště Správa CHKO Poodří

Vyhledávání

Regionální pracoviště

Regionální pracoviště
Resort životního prostředí další instituce resortu ŽP
Skrýt